PROGRAM:

Tropami Wysockiego
– pieśni narowiste
Śladem Bułata Okudżawy

Wieczór rosyjskich
bardów

Przerwany lot -
spotkanie z Wysockim

Barwy

Romantico po rosyjsku

Między Ukrainą a
Podlasiem

Pieśni Okudżawy i
podolskie pieśni żydowskie

Romanse i ballady

Banditen songs

Flamenco

Rajskie jabłka

Muzyczny list z Moskwy
PianoBar
Rock and Pop
Do nieba schody
Inne projekty

 


Evgen Malinovskiy

Evgen Malinovskiy, od 1992 roku mieszkaniec Polski, urodził się w Biełowie na Syberii. Tradycje muzyczne wyniósł z domu rodzinnego, studiował w Kiemierowskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk i Kultury, z wykształcenia jest dyrygentem orkiestry estradowej. Absolwent Wydziału Aktorskiego Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. J. Giedroycia w Warszawie (WSKiMS).

Aktor filmowy i teatralny, muzyk, wykonawca pieśni Wysockiego, Okudżawy i Rozenbauma. Wraz z założonym przez siebie zespołem „Rawnodienstwie” (Równonoc) znalazł się w „Encyklopedii Omskiej Sceny Rockowej 1965-2003”, wydanej w Omsku w roku 2003. W Polsce uczestniczył w wielu projektach muzycznych jako gitarzysta basowy, m.in.: współtwórca i basista zespołu rockowego „Hippocampus” (1994-2000), w okresie 1997-2001 wielokrotnie współpracował w realizacji projektów zespołu „Zdobywcy Pewnych Oskarów”, w latach 2002-2003 gitarzysta basowy w projekcie „Sapo” Krzysztofa Wałeckiego, współpracował z kanadyjskim gitarzystą i wokalistą bluesowym polskiego pochodzenia Lesterem Kidsonem.

Ma na swoim koncie role w wielu polskich produkcjach filmowych, m. in.: „Ekstradycja”; „Miasto prywatne”; „Na koniec świata”, „Boża podszewka”; „Na dobre i na złe”; „Szczur”; „Quo vadis”; „Plebania”; „Lokatorzy”; "Fala zbrodni"; „Pensjonat pod różą”, „Kryminalni”, „Bulionerzy”, „Odwróceni”.

25 stycznia 2007 Evgen Malinovskiy zadebiutował jako aktor teatralny na scenie teatru POLONIA w spektaklu Raszyda Tuguszewa pt. ”Rajskie jabłka”. Spektakl opowiada o miłości, pasji, życiu i śmierci Włodzimierza Wysockiego.

JANUSZ R. KOWALCZYK
w swojej recenzji na łamach „Rzeczpospolitej” z dnia 26-go stycznia 2007 napisał: "...Niesamowita witalność, ekspresja przekazu i charakterystyczny chrapliwy baryton w głosie Jewgienija Malinowskiego sprawiają, że zapomina się, iż nie są to wykonania oryginalne. ...niebywała łatwość w przechodzeniu od dialogów dośpiewu wzbudzają podziw i szacunek dla warsztatowej perfekcji rosyjskiej szkoły aktorstwa. Z "Rajskich jabłek" w Polonii wychodzi się z satysfakcją obcowania ze sztuką, która nikogo nie pozostawia obojętnym."

Od 2007 roku zagrał także w kilku spektaklach dyplomowych WSKiMS, takich jak: „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Pogrzebać umarłych” Irvina Show, „Łysa śpiewaczka” Eugene'a Ionesco, „Trzy siostry” Antoniego Czechowa.

W lipcu 2009, podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych, zadebiutował w roli reżysera i scenarzysty, realizując spektakl „Na planecie Wlad Wysockij”. Spektakl powstał dla uczczenia rocznicy śmierci Włodzimierza Wysockiego, został wysoko oceniony przez media i wystawiany był kilkakrotnie w Chicago.

Solowy, realizowany od września 2004, projekt Evgena pt. „Syberyjski bard zaprasza” obejmuje utwory Włodzimierza Wysockiego, Aleksandra Rozenbauma i Bułata Okudżawy.
Artysta śpiewa po rosyjsku i akompaniuje sobie na gitarze akustycznej. Komentarze i didaskalia w języku polskim, poprzedzające każdy utwór, stanowią nieodłączny element jego koncertów.

W repertuarze znajdują się utwory żartobliwe, satyryczne, liryczne, sentymentalne i nostalgiczne ale także głęboko dramatyczne, o dużym ładunku emocjonalnym, jak również piosenki o charakterze apaszowskim, niosące elementy folkloru ulicznego.
Błyskotliwość a także charyzma wykonawcy pozwalają na stworzenie znakomitej atmosfery podczas koncertów i nawiązanie bliskiego kontaktu z publicznością.

Do dnia dzisiejszego zagrał ponad 300 koncertów w całej Polsce. Występował także m. in. w Niemczech, USA, na Litwie.

W październiku 2006. ukazała się pierwsza solowa płyta Evgena Malinovskiyego pt. PROLOG. Krążek otwiera wzruszająca, ludowa piosenka „Do mamy” opatrzona tłumaczeniem wykonawcy. Znajduje się na nim 19 tytułów, wszystkie w aranżacji i wykonaniu Evgena Malinovskiyego (gitara i wokal). PROLOG to zapowiedź czterech następnych płyt, poświęconych kolejno Wysockiemu, Okudżawie i Rozenbaumowi. Piąty krążek ma być, w zamyśle Evgena, niespodzianką, być może także dla niego samego.
Nagrań dokonano wiosną 2006. w studio Dworku Białoprądnickiego w Krakowie. Patronat medialny objęła Redakcja Rosyjska Polskiego Radia Polonia. Wydawcą jest krakowska Tylkomuzyka.pl.

Tropami Wysockiego1 Tropami Wysockiego1

Kontynuując program „Syberyjski Bard Zaprasza” artysta nagrał kolejną z zapowiedzianych płyt, która nosi tytuł „TROPAMI WYSOCKIEGO – PIEŚNI NAROWISTE”. Zawiera 26 utworów autorstwa Włodzimierza Wysockiego. Nagrań dokonano w Studio Warsztat Antoniego, luty – lipiec 2008, w Pruszkowie. Teksty przetłumaczyli: „Pieśń cygańska” (Моя цыганская) – Evgen Malinovskiy, „Katarzyna…” (Катерина…) – Evgen Malinovskiy i Robert Worsztynowicz, “Prawda przecież, przykro...” (Правда, ведь обидно…) – Evgen Malinovskiy i Robert Worsztynowicz.

Premiera odbyła się 2 grudnia 2008 w Klubie Traffic w Warszawie. Patronat medialny objęła Redakcja Rosyjska Polskiego Radia dla Zagranicy. Wydawcą jest krakowska Tylkomuzyka.pl.

Tropami Wysockiego1 Tropami Wysockiego1


Dziennik, 31.07.2006

Oferta

Proponujemy Państwu spotkanie z pieśnią rosyjską.
Tytuł programu: SYBERYJSKI BARD ZAPRASZA
Repertuar obejmuje utwory Władimira Wysockiego, Aleksandra Rozenbauma, Bułata Okudżawy.
Wykonawca: Evgen Malinovskiy, gitara i vocal.

Program artystyczny pt. SYBERYJSKI BARD ZAPRASZA może stanowić:
• TROPAMI WYSOCKIEGO – PIEŚNI NAROWISTE recital, na który składają się utwory Włodzimierza Wysockiego; czas trwania ok. 75 min.

• ŚLADEM BUŁATA OKUDŻAWY recital, na który składają się utwory Bułata Okudżawy; czas trwania ok. 75 min.

• WIECZÓR ROSYJSKICH BARDÓW recital, na który składają się utwory Włodzimierza Wysockiego, Aleksandra Rozenbauma i Bułata Okudżawy; czas trwania ok. 75 min.

• WIECZÓR ROSYJSKICH BARDÓW recital, na który składają się dwie części: w pierwszej części utwory Włodzimierza Wysockiego, w drugiej części utwory Bułata Okudżawy i Aleksandra Rozenbauma; czas trwania 2 X 45 min., przerwa - 15 min.

• wieloczęściowy recital, w formule dostosowanej do potrzeb Organizatora, w repertuarze dodatkowo popularne rosyjskie utwory ludowe i romanse rosyjskie


Proponujemy także mini-spektakl pt. „WYSOCKI CZYLI PRZERWANY LOT - spotkanie z Wysockim” (na podstawie wspomnień „Wysocki czyli przerwany lot” Mariny Vlady):
• spektakl w dwuosobowej obsadzie: Evgen Malinovskiy gitara i śpiew, utwory Włodzimierza Wysockiego oraz narratorka – czytanie fragmentów wspomnień pt. „Przerwany lot” autorstwa Mariny Vlady; czas trwania ok. 75 min.

Rider:
mile widziane możliwości techniczne
• minimalne rozmiary sceny - 2m X 2m
• nagłośnienie:
1 statyw, 1 linia (gitara), 1 mikrofon (vocal), w zależności od wielkości pomieszczenia od 300 W do 1 KW, mikser, odsłuch, obsługa akustyczna
• oświetlenie: 2 - 4 reflektory 300 lub 500 W
• garderoba
Dysponujemy własnym sprzętem nagłośnieniowym, możemy też korzystać z aparatury będącej wyposażeniem obiektu.

Proponowany koszt recitalu, w zależności od lokalizacji imprezy, budżetu, terminu i wybranego programu – każdorazowo do uzgodnienia z Managerem.


Eva Goc, Manager
+48 728 894 044
evart@evart.pl


ARTYŚCI: