PROGRAM:

Tropami Wysockiego
– pieśni narowiste
Śladem Bułata Okudżawy

Wieczór rosyjskich
bardów

Przerwany lot -
spotkanie z Wysockim

Barwy

Romantico po rosyjsku

Między Ukrainą a
Podlasiem

Pieśni Okudżawy i
podolskie pieśni żydowskie

Romanse i ballady

Banditen songs

Flamenco

Rajskie jabłka

Muzyczny list z Moskwy
PianoBar
Rock and Pop
Do nieba schody
Inne projekty

 


Zespół BACKUP tworzą doświadczeni muzycy, znani dobrze nie tylko na polskiej scenie rockowej, ale i w Rosji, Niemczech czy Finlandii. Aktualnie pracują nad materiałem na swoją pierwszą płytę. Gdyby już trzeba koniecznie określać to, co sami tworzą, najbliższe byłoby stwierdzenie, iż jest to stary, dobry pop rock. Na koncertach grają głównie covery - nieśmiertelne przeboje światowej muzyki pop-rockowej lat 70-90.

W ich repertuarze znajdziemy m.in. utwory The Beatles, Deep Purple, Smokie, Carlosa Santany, Creedence Clearwater Revival, Dire Straits, Roya Orbisona i wielu innych (w sumie mają opracowane do perfekcji ponad 140 utworów). Wykonują również własne kompozycje, w języku angielskim oraz rosyjskim.

Ich utwory grane były przez stacje radiowe oraz stacje telewizyjne, m.in. MTV. W Polsce rozpoczęli od występów na Wybrzeżu. Na scenie wystepowali m.in. w towarzystwie takich zespołów, jak Blue Cafe, BONEY M., Dżem, Kult, Czerwone Gitary, De Mono, Kombii, Leszcze czy Oddział Zamknięty. Grupa otrzymała również nagrody na festiwalach "Rock Twins 98" i "Singing Nevsky 97" oraz wyróżnienie na Malborskim Przeglądzie Muzycznym. Koncerty zespołu BACKUP zawsze spotykają się z żywiołową reakcją publiczności i - gdyby tylko organizatorzy na to pozwolili - wieńczyłyby je niekończące się bisy.

Przy evergreen'ach muzyki w wykonaniu grupy BACKUP doskonale bawią się zarówno najmłodsi, dla których jest to często pierwszy kontakt z tą wspaniała muzyką, jak i pokolenie, które wychowało się na tych utworach.

Skład:
Andrey Mayevsky - wokal; Valery Pleshanov - gitara, chórki; Nikolay Pleshanov - gitara basowa; Robert (Qba) Kubajek - perkusja; Sławomir Wiśniewski – klawisze

 

Eva Goc, Manager
+48 728 894 044
evart@evart.pl


ARTYŚCI: