PROGRAM:

Tropami Wysockiego
– pieśni narowiste
Śladem Bułata Okudżawy

Wieczór rosyjskich
bardów

Przerwany lot -
spotkanie z Wysockim

Barwy

Romantico po rosyjsku

Między Ukrainą a
Podlasiem

Piesni Okudzawy i
podolskie piesni zydowskie

Romanse i ballady

Banditen songs

Flamenco

Rajskie jabłka

Muzyczny list z Moskwy
PianoBar
Rock and Pop
Do nieba schody
Inne projekty

 


Konstantyn „Cat” Donskoj trębacz, kompozytor i aranżer Rocznik ’71.

Pochodzi z Dniepropetrowska na Ukrainie. Czerpie z bogatej tradycji swoich przodków, wśród których byli Kozacy, Cyganie, Polacy i Żydzi. Studiował na wydziale jazzowym w klasie trąbki u Walieriego Kolesnikowa w Akademii Muzycznej w Doniecku. Muzyczną szkołę średnią ukończył w klasie trąbki i puzonu. Nazwany „objawieniem” przez Gazetę Wyborczą. „(…) Piękne ciepłe brzmienie jego trąbki, wspaniałe wyczucie frazy i efektowne zabiegi techniczne sprawiają, że słucha się go z zapartym tchem.(…)

Pasjonat folkloru cygańskiego, ukraińskiego i rosyjskiego, co słychać w jego solowych popisach. Wśród jego muzycznych inspiracji znajdują się: Chet Baker, Woody Shaw, Dizzy Gillespie, Freddie Hubbard, Zbigniew Namysłowski, Włodzimierz Pawlik.
Po przyjeździe do Polski grał w zespołach takich jak: Big Band Radia Jazz z którym wystąpił m.in. na Warsaw Summer Jazz Days, Swing Thing oraz Banda Virtual.

Obecnie wraz z polskim pianistą, kompozytorem i aranżerem Piotrem Karolem Sawickim tworzy autorski zespół "WARSZAWA KYIV EXPRESS", który wykonuje własne kompozycje jazzowe inspirowane polską i ukraińską muzyką ludową.
Cat gra również w zespole Piotr K. Sawickiego „Samba Celebration”.

http://www.myspace.com/wkexpress

 

Eva Goc, Manager
+48 728 894 044
evart@evart.pl

ARTYŚCI: