PROGRAM:

Tropami Wysockiego
– pieśni narowiste
Śladem Bułata Okudżawy

Wieczór rosyjskich
bardów

Przerwany lot -
spotkanie z Wysockim

Barwy

Romantico po rosyjsku

Między Ukrainą a
Podlasiem

Piesni Okudzawy i
podolskie piesni zydowskie

Romanse i ballady

Banditen songs

Flamenco

Rajskie jabłka

Muzyczny list z Moskwy
PianoBar
Rock and Pop
Do nieba schody
Inne projekty

 


Ludmila Wiszenko

Pochodzi z Ukrainy. Od 17 lat mieszka w Mielniku nad Bugiem na Podlasiu. Artystka ukończyła Wydział Dyrygentury Chóralnej Kijowskiego Instytutu Kultury. Należy do ludzi, którzy źródeł swej inspiracji poszukują w tradycji, postrzegając ją jako istotny element współczesności. W jej repertuarze znajdujemy pieczołowicie odtworzone i zaaranżowane stare pieśni rosyjskie (piosenki i romanse), ukraińskie, romanse cygańskie oraz podlaskie pieśni obrzędowe, które sama zbiera i spisuje podczas swych wędrówek po Podlasiu. Tam też prowadzi zespół folklorystyczny.


W 1993r. cztery zespoły pod jej kierownictwem prezentowały podlaskie obrzędy w Sopocie na Festiwalu Ukraińskiej Kultury.


Od 2005 r. występuje z Mateuszem Trandą  z Łodzi, grającym na gitarze. Pierwszy występ solo odbył się w Mielniku, gdzie została wypromowana jej pierwsza płyta. Potem posypały się propozycje, m.in.: recital w Teatrze Nowym w Warszawie, w warszawskich klubach folkowych, jazzowych, galeriach artystycznych. Gościnnie wystąpiła też z koncertem w Poczdamie, w Niemczech i Krakowie z zespołem Czeremszyna.


W 2006 r. została zaproszona do Filharmonii Podlaskiej, gdzie wystąpiła na imprezie „Podlaska Marka Roku” przed koncertem Kayah. Koncert na żywo transmitowało Radio Białystok. Towarzyszyli jej muzycy w składzie:

Janusz Tylman – grający na mandolinie elektrycznej, mandocello, bouzouki, tenor bonjo i gitarze, współpracował z Marylą Rodowicz, Grzegorzem Ciechowskim, Krzysztofem Krawczykiem, Krystyną Prońko, grał w zespole „SzwagierKolaska”.

Agnieszka Obst – skrzypce, studentka dyrygentury chóralnej na Akademii Muzycznej im. Chopina w Warszawie, specjalizuje się w grze na dawnych instrumentach strunowych.

Maciej Kierzkowski –gitara, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, muzykolog, kompozytor, instrumentalista.


Z muzykami wystąpiła również na otwarciu studia telewizyjnego w Białymstoku.
W listopadzie 2006r. artystka wzięła udział w Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Warszawie, gdzie otrzymała wyróżnienie.

Na żywo wystąpiła w programach Radia dla Ciebie i Radia Białystok. W roku 2007 na żywo grała koncerty podczas Nadbużańskich Spotkań Folklorystycznych w Sokołowie Podlaskim oraz w Węgrowie i Siedlcach. W Białymstoku wyśpiewała I m-ce w I Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Rosyjskiej w kat. romanse.

Obecnie występuje też z zespołem w składzie:

Waldemar Koperkiewicz – gitara
Andrzej Maleńczuk – gitara
Krzysztof Chromiński – pianino elektroniczne


Eva Goc, Manager
+48 728 894 044
evart@evart.pl

ARTYŚCI: