PROGRAM:

Tropami Wysockiego
– pieśni narowiste
Śladem Bułata Okudżawy

Wieczór rosyjskich
bardów

Przerwany lot -
spotkanie z Wysockim

Barwy

Romantico po rosyjsku

Między Ukrainą a
Podlasiem

Piesni Okudzawy i
podolskie piesni zydowskie

Romanse i ballady

Banditen songs

Flamenco

Rajskie jabłka

Muzyczny list z Moskwy
PianoBar
Rock and Pop
Do nieba schody
Inne projekty

 


Maciej Zakrzewski

Sala józefowskiego MOK-u rozbrzmiała gorącymi hiszpańsko - brazylijsko - kubańskimi rytmami. Sobotni wieczór, 7 lutego, mieszkańcom umilił duet w składzie Aleksandra Troczyńska, studentka czwartego roku Akademii Muzycznej oraz Maciej Zakrzewski. Pani Aleksandra oczarowała publiczność swoim wyjątkowym głosem oraz przyjaznym usposobieniem. Natomiast Pan Maciej - wirtuozerska grą na gitarze. Współpracuje on z wieloma zespołami (Filharmonia Narodowa) i artystami (jak Anna Chodakowska). Aleksandra i Maciej grają ze sobą już od dwóch lat i stanowią trzon kwartetu “De Sapinado”, na który składają się jeszcze bongosy i kontrabas.
W Józefowie usłyszeliśmy kubańskie bolero, brazylijską muzykę z kręgu bossa nowy, a także przeboje “Guahira, quanta namera”, “Labamba”, utwory wykonywane przez słynny zespół “Buena Vista Social Club” - jak “Dos Gardenias”, czy wreszcie odśpiewane razem przez całą salę nieśmiertelne (włoskie, co prawda) “Volare”. Pani Aleksandra, ubrana w piękną hiszpańska suknie, dodatkowo rozgrzewała atmosferę tańcząc w rytm hiszpańskich melodii. Wieczór był wyjątkowy.

Maciej Zakrzewski - nauczyciel gitary, sam uczył się flamenco od Marka Krajewskiego. Grał przez dwa lata w tercecie "Chicos Ibericos", jeździł ze mną w duecie na wiele koncertów, a póżniej na wiele lat zawiązał współpracę z duetem Marek Krajewski i Joanna Strużewska. Grają ze sobą do dzisiaj.

Maciej Zakrzewski przez kilka lat współpracował z Filharmonią Narodową-Estradą Kameralną grając muzykę flamenco. W latach 90-tych na stałe grał w zespole Tiento Flamenco oraz współpracował z Anną Chodakowską przy projekcie poezji Federico Garcii Lorci. Podczas występów jego gra została doceniona przez wybitnego gitarzystę- Paco Peńe. Obecnie koncertuje w różnym składzie oraz prowadzi działalność dydaktyczną. Ostatnio też została wydana jego książka pt "Jak grać na gitarze klasycznej". Muzyka hiszpańska i latyno-amerykańska zainteresowała go w młodości i fascynuje do tej pory.

1) Maciej Zakrzewski (gitara flamenco solo)

Główny program repertuaru to muzyka flamenco- współczesna i tradycyjna. Na koncercie usłyszymy też kompozycje południo-amerykańskie. Gitarzysta wykona również standardy muzyki gitarowej i aranżacje gitarowe popularnych kompozycji.

2) Maciej Zakrzewski (gitara+wokalistka)

Podczas koncertu usłyszymy znane piosenki latyno-amerykańskie ( Guantanamera, Besame mucho itp) oraz mniej znane pieśni flamenco.

Skład nr 2 może być poszerzony o tancerkę flamenco i perkusjoniste

Eva Goc, Manager
+48 728 894 044
evart@evart.pl

ARTYŚCI: